BinbirŞey

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ford Gt40 Bilgi

Admin
    Admin
    YüzBaşı
    YüzBaşı

Ford Gt40 Bilgi Empty Ford Gt40 Bilgi

Mesaj  Admin Salı Kas. 04, 2008 8:30 pm

Nefis.
    Ford Gt40 Bilgi Ford_GT40_(front)
    Admin
    Admin
    YüzBaşı
    YüzBaşı

Ford Gt40 Bilgi Empty Geri: Ford Gt40 Bilgi

Mesaj  Admin Salı Kas. 04, 2008 8:30 pm

En Hızlı Seri Üretim Ford GT40
    Ford'un GT40 modeli 1966'da katıldığı LeMans'da 325 km/s hız limitini aşan ilk otomobil oldu. Aradan geçen 40 yılı aşkın süre sonrasında Ford GT bir ilke daha imza atıyor. 325 km/s'yi aşan ilk Ford marka seri üretim otomobil.

İtalya'nın ünlü Nardo test ünitesinde hız ve dayanıklılık testine tabi tutulan Ford GT 40'ın 330 km/s'ye ulaşabildiği onaylandı. Bir GT 40 modeli 1966'da Mulsanne Straight'de gerçekleşen LeMans 24 saat dayanıklılık testinde 325 km/s hıza çıkmıştı.

500 millik sağlamlık testi

Ford GT teknik ekibi yüksek hız değerlendirmesi ve 500 millik bir Powertrain sağlamlık testi gerçekleştirmek üzere iki otomobili Nardo test pistine götürdü.

Ekip orijinal GT40'ı test ettiğinden beri teknik programda üzerinde durulması gereken en önemli kısımların aerodinamiklik ve yüksek hız limiti oldu.

Minimum aerodinamik değişiklik

GT40 yüksek hızda beklenen başarıyı gösterdi. Aracın beğenilen tasarımını bozmamak adına, araçta teknik ekip tarafından gerçekleştirilecek aerodinamik değişiklikler minimuma indirildi. Bu çerçevede arka spoylere bir uzantı eklendi.

Tek endişe benzin bitmesi!

Nardo'daki test sürüşleri sırasında konuşan Ford GT araç dinamikleri denetimcisi ve sürücüsü şunları söyledi: "Ford GT, 325 km/s'nin üzerinde bir hız seviyesinde hiçbir problem çıkartmadı. Bu bizim için pozitif bir puan.
    Misafir
    Misafir

Mesaj  Misafir Cuma Kas. 07, 2008 9:33 pm

ARBA SÜPER BENİM ÖYLE ARABAM OLSA YARIŞLARA KATILIP HERKESİ YENİLGİ MANYAĞI YAPARDIM king king king king
    Admin
    Admin
    YüzBaşı
    YüzBaşı

Mesaj  Admin C.tesi Kas. 08, 2008 12:26 pm

emre demiş ki:ARBA SÜPER BENİM ÖYLE ARABAM OLSA YARIŞLARA KATILIP HERKESİ YENİLGİ MANYAĞI YAPARDIM king king king king
    Very Happy

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 9:58 pm