BinbirŞey

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gs haberler

Misafir
    Misafir

gs haberler Empty gs haberler

Mesaj  Misafir Paz Kas. 09, 2008 5:07 pm

Kewell: 'Derbiye hazırım'
    gs haberler 7_233465_kewell0911_414_232
    Derbide oynaması kesinleşen Avustralyalı yıldız, hocasına ‘hazırım´ mesajı yollarken, Adnan Polat ve Yiğit Şardan iddialı konuştu.
    ‘Fizyoterapistle çalıştım’
    Sakatlığı nedeniyle Benfica’ya götürülmeyen Kewell’ın derbide oynamasına kesin gözüyle bakılıyor. Geçen hafta boyunca özel fizyoterapistiyle çalıştığını belirten Avustralyalı yıldız, “Hazırım, görev bekliyorum. Derbide oynamak istiyorum” dedi. Bir süredir takımdan ayrı kalan Nonda ile Mehmet Topal’ın da kadroya alınması bekleniyor. Aydın’ın durumu maç saatinde belli olacak. Emre Güngör, Hasan Şaş, Barış, Serkan Çalık, Uğur, Linderoth ve Orkun ise sakat.

‘Biz daha iyi oynuyoruz...’
    Hazırlıklarını dün akşam Florya’da yapılan idmanla tamamlayan Cim Bom, kampa girdi. Adnan Polat ve kurmayları tesislerde üs kurarken, Başkan, “Kadıköy’e kazanmak için gideceğiz ve kazanacağımıza inanıyorum. Allah, hakem Hüseyin Göçek’in yardımcısı olsun” ifadesini kullandı. Polat’ın yardımcısı Yiğit Şardan ise “Belki takım olarak yorgunuz, ama Fenerbahçe’den daha iyi oynuyoruz ve kazanacağız” dedi.
    Misafir
    Misafir

gs haberler Empty Geri: gs haberler

Mesaj  Misafir Paz Kas. 09, 2008 5:14 pm

anketler cimbom diyor
    gs haberler 7_233378_fb_gs0811_414_232
    İnternet sitelerinde ‘derbiyi Galatasaray kazanır´ diyenler, Fenerbahçe´ye şans tanıyanların neredeyse iki katı... Bu gelişme belki de tarihte ilk kez yaşanıyor.
    Avrupa defterleri kapatıldı!
    Önce Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde İngilizler’in güçlü ekibi Arsenal karşısında verdiği ve golsüz beraberlikle ayrıldığı mücadele... Ardından Galatasaray’ın UEFA Kupası’nda, Lizbon’da Benfica karşısında yazdığı yeni bir tarih... Artık bunların hepsi geride kaldı, Avrupa defteri bir süreliğine kapandı, herkes nefeslerini tutup yarınki derbiye odaklandı... İki takımın son maçlarında sergilediği oyun, kuşkusuz ‘aşırı taraftarlar hariç’ futbolseverlerin derbiden beklentilerini şekillendirdi.

Beraberlik hiç düşünülmüyor
    Bağımsız internet sitelerinin düzenlediği ‘derbiyi kim kazanır’ başlıklı anketlere katılım her geçen gün artarak sürüyor. Müthiş buluşmaya sadece 1 gün kala anketler, favoriyi ‘Galatasaray’ olarak işaret ediyor. Hem de, ‘Fenerbahçe kazanır’ diyenlerin neredeyse iki katı oranında... İşin ilginç tarafı, beraberlik oranının çok düşük olması... Anlaşılan o ki, futbolseverler iki testiden birinin kırılmasını ümit ediyor! Ama bir de şöyle bir inanış söz konusu; ‘favori kaybeder.’ Bekleyip göreceğiz.

İŞTE SONUÇLAR (%)
    Site FB GS Beraberlik
    fanatik.com.tr 32.5 60 7.5
    milliyet.com.tr 37 57 6
    maraton.com.tr 40 52 8
    turkspor.net 57 39 4
    sporx.com 31 61 8
    ajansspor.com 27 67 6
    ligtv.com.tr 33 59 8

* Bu büyük derbi öncesi, fanatik.com.tr ana sayfasının sağ alt köşesinde bulunan ankete katılarak, siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

** fanatik.com.tr'nin derbi anketinde son durum
    (9 Kasım 2008 Pazar saat 14:30 itibarıyla)
    Misafir
    Misafir

gs haberler Empty Geri: gs haberler

Mesaj  Misafir Paz Kas. 09, 2008 5:18 pm

Aslan nasıl kazanır?
    Raşit Altun diyor ki: "Hakem Saracoğlu´nun atmosferinden çekinmesin, yeter"
    "Hocaların sonuca pek etkisi olmaz. Galatasaray, ilk 15 dakikada gol yemesin, hakem Saracoğlu’nun atmosferinden çekinmesin, yeter"

Her ne kadar medyada Galatasaray’ın Kadıköy’e favori gideceği görüşü hakim olsa da, ben ‘derbilerin favorisi olmaz’ klişesine katılıyorum. Skibbe’nin genç olması, Aragones’in tecrübeli olması, oyuncuların form durumu, formsuzluğu... Bunlardan hiçbiri, derbi sonucunu etkilemez.

Mutlaka o kart çıkar!
    Hatta, taraftar baskısı da maçın sonucunu belirlemez. Zira taraftar baskısıyla şampiyon olunacak olsa, Beşiktaş her sezon ipi göğüsleyen takım olurdu. Burada önemli olan, ilk derbisine çıkacak olan hakem Hüseyin Göçek’in, Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki atmosferden olumsuz yönde etkilenmemesi, kararlarında adil olmasıdır. Bunu neden söylüyorum? Çünkü gelenek yıllardır böyledir. İlla ki Kadıköy’de ilk yarım saatte Galatasaray’ın en az bir stoperi ve defansif orta saha oyuncusu sarı kart görür!

Şanssızlık kırıldı mı?
    Taraftar baskısını yok sayarken, elbette Kadıköy kâbusunu da unutmamak gerekir. Galatasaray, Saracoğlu’ndaki son galibiyetini 1999’da aldı. Hatta deplasman bir yana, yıllardır futbol şansı Galatasaray-Fenerbahçe maçlarında hep Sarı-Lacivertli ekibin yanında olurdu. Oysa geçen sezon iki Türkiye Kupası ve son lig maçında 2 galibiyet 1 beraberlik alan Cim Bom, belki de bu şanssızlığı kırmıştır. Onu bugün göreceğiz.

Hep aynı hikâye!
    Galatasaray ilk 15 dakikada gol yemesin yeter! Daha doğrusu, Sarı-Kırmızılı ekip, Fener’e baskı kurarken, kalesine gelen ilk topu ağlarında görmesin yeter. İşte futbol şansı Fenerbahçe’den yana derken bunu kast ediyordum.

Benfica unutulmasın
    Cim Bom’un kazanması için her şeyden önce şans lazım. Futbol içi faktörlere bakıldığında ise Benfica maçındaki yardımlaşma uygulanırsa, orta saha sürekli basar ve kalabalık tutulursa ve dediğim gibi o şanssızlık da kırıldıysa, Galatasaray galip gelebilir.

60’a kadar Ümit Karan
    Kewell derbide mutlaka oynamalı. Hatta bana göre Ümit tek forvet, Kewell sağda, Lincoln ortada, Arda solda oynamalı. 60. dakikada Ümit’in yerine Baros girerse, yıpranmış Fenerbahçe savunmasını dağıtabilir. Onun dışındaki kurguya dokunulmamalı. Galatasaray bu maçta en fazla Mehmet Topal ve Barış’ın yokluğunu hisseder. Zira Meira, bu iki oyuncu kadar agresif ve sürekli pres yapan bir oyuncu değil. Meira’yı Servet’le birlikte oynatmak daha iyi olurdu.

İtirazlara dikkat!
    Son olarak Galatasaraylı futbolcuları uyarmak lazım. Özellikle ceza sahası çevresinde gereksiz faul yapmaktan kaçınmaları gerek. Sabri ve Ayhan gibi agresif isimlere de hakeme itiraz konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Sabri son haftalarda bu konularda aşama kaydetti. Ayhan da giderek yükselen formunu hakeme itiraz etmeyerek perçinleştirirse, Cim Bom’un işi kolaylaşır.

Sadece 3 puan değil!
    Bu arada, Fenerbahçe maçını kazanmak sadece 3 puan almaktan ibaret değil. Kadıköy’de Galatasaray’ın kazanması, ezeli rakipte kapanması zor yaralar açacaktır.

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 10:10 pm